R.Rosiak (k)

J.Janasik

Widzów : 200 (Stadion Leśny nie zdobyty!!!! )

Był to ostatni mecz w sezonie 2010/2011....

Dla naszej drużyny był to bardzo ważny mecz. Zwycięstwo dawało nam 4 miejsce, które choć po części pokazuje jaki postęp zrobiła ta drużyna względem poprzedniego sezonu. Na stadionie Leśnym w Byszewach zebrało się wielu naszych kibiców, którzy, mimo wielkiego upału i piekącego słońca przez cały mecz wspierali nas głośnym dopingiem.

Drużyna UKS mimo braku kilku podstawowych zawodników, wybiegła na boisko w pełni zmotywowana i gotowa do walki o zwycięstwo. Pierwsze minuty były dość wyrównane. UKS Lipiny prowadził grę, jednak drużyna gości wyprowadziła dwie groźne kontry. W pierwszej strzał zawodnika gości na rzut rożny sparował nasz bramkarz Marcin Andrzejewski, a w drugiej napastnik gości wyszedł sam na sam jednak zanim oddał strzał wślizgiem piłkę wybił mu Roman Rosiak. Od tego momentu na boisku istniała już tylko drużyna gospodarzy. Stwarzając sobie coraz to groźniejsze sytuacje do zdobycia gola. W 33 minucie bramkarz Popowa został pokonany po raz pierwszy. Kamil Kaźmierczak ograł w polu karnym obrońce gości i strzelił po długim rogu. Piłkę zmierzająca na słupek dobił Dariusz Prus i było 1-0. Drużyna UKS nie spoczęła na laurach i dalej atakowała. Pięć minuty później było już 2-0. Rajd lewa strona boiska przeprowadził Krystian Walczak, ogrywając przy tym kilku zawodników Sokoła i dośrodkowując piłkę na środek pola karnego. Do piłki dopadł Łukasz Lis, który mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi gości. Na tym jednak nie było końca emocji. Pod koniec pierwszej połowy w polu karnym faulowany był Emil Piątkowski. Sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Piotr Piątkowski, jednak bramkarz intuicyjnie obronił strzał. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia UKS Lipiny. Bramkę pięknym lobem strzela Piotr Lis, który pojawił się na boisku w przerwie. Mimo prowadzenia 3-0, UKS nie zwalnia tempa i dalej atakuje. Co chwilę stwarzamy groźne sytuacje, brakuje jednak szczęścia i zimnej krwi. Przez długie momenty drużyna z Popowa nie jest w stanie wyjść z własnej połowy. W 64 minucie Łukasz Lis ogrywa w polu karnym 3 zawodników, po czym jest faulowany. Tym razem do piłki ustawionej na 11 metrze podchodzi Roman Rosiak, który mocnym strzałem pod poprzeczkę strzela bramkę na 4-0 dla UKS. Mimo wysokiego prowadzenia nic się nie zmienia, a UKS dalej atakuje. W 80 minucie bo jednej z nielicznych akcji Popowa w tym meczu, przed polem karnym faulowany jest zawodnik Popowa. Błąd w ustawieniu naszego bramkarza wykorzystuje zawodnik gości i bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego zmniejsza rozmiary porażki. Lipiny postanowiły jednak powalczyć do końca, co zaowocowało kolejna bramką w 88 minucie. Główne role odegrali tutaj zawodnicy którzy pojawili się na boisku po przerwie. Idealnym podaniem popisuje się Piotr Lis, a Jakub Janasik mając przed sobą tylko bramkarza umieszcza piłkę w siatce. Chwile później sędzia kończy mecz.

Wynik 5-1 jest najniższym wymiarem kary dla drużyny z Popowa. Przy odrobinie szczęścia wynik mógł być o wiele wyższy. Szkoda że sezon się kończy, bo nareszcie nasza drużyna złapała odpowiedni rytm i z meczu na mecz gra coraz lepiej. Mecz ten pokazał ze naszą drużynę stać na wiele. A przy odpowiednio przepracowanym okresie przygotowawczym i kilku wzmocnieniom będziemy wstanie włączyć się do walki o awans w przyszłym sezonie.