Zabrakło szczęścia

• autor: UKS Lipiny, 2011-04-10 15:29

UKS Lipiny 0-0 Huragan Swędów

oceny zawodników

Po przerwie zimowej drużyna UKS Lipiny wreszcie wznowiła rozgrywki ligowe. Na samym początku czekał nas ciężki sprawdzian, gdyż zmierzyliśmy się z wiceliderem rozgrywek Huraganem Swędów.

więcej w rozwinięciu

Mimo iż pogoda była nie najlepsza i wiał silny wiatr, na boisku pojawiło się wielu kibiców. Wśród nich było kilku przedstawicieli gminy Nowosolna, między innymi sam wójt Tomasz Bystroński, który osobiście chciał sprawdzić jak zaprezentuje się drużyna po przerwie zimowej.

Obie drużyny rozpoczęły mecz w najsilniejszych składach. W pierwszej połowie drużyna UKS grała pod wiatr co znacznie utrudniało konstruowanie składnych akcji. Mimo to połowa ta była bardzo wyrównana i żadna z drużyn nie potrafiła przejąć inicjatywy. Walka toczyła się głownie w środku pola. Pierwszą szanse na zdobycia gola miał UKS, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i błędzie obrońców Huraganu, piłkę przejął Łukasz Lis, oddał on strzał z ostrego konta, ale bramkarz był na posterunku. Kilka minut później Huragan mógł prowadzić. Zawodnik Huraganu oddał wydawało by się niegroźny strzał który trafił w słupek. Pod koniec pierwszej połowy na strzał zdecydował się Emil Piątkowski, piłka jednak przeleciała nad poprzeczką. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę UKS Lipiny wyszedł w pełni zmobilizowany do walki o zwycięstwo. Tym razem sprzyjał nam wiatr. Po kilku minutach przejęliśmy przewagę i kontrolowaliśmy grę. Huragan próbował wyprowadzać kontry, które jednak był skuteczniej rozbijane przez bezbłędnie grająca defensywę UKS. Pierwszą dogodna sytuacje do pokonania bramkarza Huraganu miał Dariusz Prus. Po zamieszaniu w polu karnym piłka spadła na jego nogę i z 2 metrów trafił w bramkarza rywali. Jego dobitka również była nieskuteczna. Po jednym z rzutów rożnych wykonywanych przez Huragan, piłkę do własnej bramki o mały włos skierowałby jeden z naszych obrońców. Na szczęście nasz bramkarz wykazał się refleksem i piękna paradą wybijając piłkę w pole. Kilka minut później w dogodnej sytuacji znalazł się jeden z naszych napastników. Po dobrym podaniu od Piotra Lisa, oko w oko z bramkarzem stanął Dariusz Prus. Niestety zamiast strzelać postanowił kiwać bramkarza, który odważnym wślizgiem wybił piłkę ratując swój zespół od utraty gola. Warty odnotowania jest jeszcze strzał Piotra Piątkowskiego, który bramkarz gości sparował na rzut rożny. Mecz zakończył się wynikiem 0-0, który mimo przewagi UKS w drugiej połowie jest wynikiem sprawiedliwym.

Należy się cieszyć z dobrej gry naszej drużyny w obronie. Przez cały mecz grała ona pewnie i praktycznie bezbłędnie. Co warte podkreślenia, był to pierwszy mecz w sezonie w którym zawodnicy z Huraganu nie strzelili gola. Martwi słaba skuteczność naszej drużyny. Musimy nad tym ciężko popracować na treningach.

Na koniec należy wspomnieć że w meczu tym zadebiutowało kilku nowych zawodników. W pierwszym składzie po raz pierwszy w barwach UKS wybiegli Łukasz Krawczyk, Piotr Lis oraz Michał Andrzejewski. Po przerwie na boisku pojawiło się jeszcze 2 debiutantów: Krzysztof Prusinowski oraz Rafał Borowiecki, który zarazem jest najmłodszym zawodnikiem w naszej drużynie jak i całej łódzkiej B-Klasie. Rafał 23 marca skończył 16 lat, dzięki czemu mógł zostać zgłoszony do drużyny seniorskiej jako pierwszy wychowanek. Życzymy mu wielu występów i jeszcze więcej bramek dla klubu.

Wszyscy zawodnicy oraz sztab szkoleniowy chciałby podziękować naszym kibicom, którzy dzięki głośnemu dopingowi przez cały mecz byli naszym 12 zawodnikiem. Liczymy na to, że za tydzień również będziecie z nami.