UKS Lipiny - strona nieoficjalna

UKS Lipiny 1:4 Iskra Dobroń
2013-04-28, 15:00:00
    relacja »

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Pogoda

Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. rafalboro 47
2. kotwicz91 43
3. Slawwwek 37
4. gumis010889 36
5. romek510 29
6. Martino1985 17
7. tang1910 7
8. skorek24 3
9. marcinboro2 3
10. Elektro87 3

Historia Klubu

Historia sekcji piłkarskiej Uczniowskiego Klubu Sportowego „Lipiniacy” Lipiny sięga roku 2005, kiedy to drużyna, złożona z zawodników do 18 roku życia, rozpoczęła udział w rozgrywkach klasy okręgowej juniorów. Niestety po sezonie została ona wycofana z ligi ze względu na brak wyników i funduszy. W 2007 roku zrodził się pomysł reaktywowania drużyny, który jednak zakończył się niepowodzeniem. Pomimo zebrania grupy utalentowanych zawodników, pomysł nie znalazł uznania w oczach władz gminy. Kolejna próba, tym razem udana, miała miejsce w 2009 roku. Mocnym argumentem dla powstania  w tym czasie drużyny było świeżo wyremontowane boisko przy Szkole Podstawowej w Lipinach i fakt, że za organizację sekcji klubu wzięły się nowe osoby, całkowicie oddane swej pasji i z opracowanym pełnym planem działania. Inicjatorami całego przedsięwzięcia była grupa przyjaciół, dla których piłka nożna była i jest wielka pasja. W skład tej grupy wchodzili Sławomir Rzetecki, Roman Rosiak, Robert Kraska i Artur Makuch. Osoby te wzięły na siebie odpowiedzialność za powstanie i funkcjonowanie klubu w pierwszym okresie jego działania. Aby jednak udało się zrealizować pomysł należało  przedstawić go Dyrekcji Szkoły, ówczesnej Pani Prezes UKS oraz Wójtowi Gminy. Na szczęście uzyskał on aprobatę wszystkich stron. Wójt Gminy Nowosolna – Pan Tomasz Bystroński - podczas spotkania z przedstawicielami drużyny okazał się fanem piłki nożnej, a swą pomocą na stałe wpisał się w historię drużyny. W ekspresowym wręcz tempie wygospodarował on dodatkowe środki pieniężne m.in. na zakup stroi. Pozostałą część funduszy uzyskaliśmy dzięki pomocy Pani Prezes Jolanty Palczewskiej, która przeznaczyła na nową sekcję pieniądze, przeznaczone wcześniej na działalność całego UKS. Od tego czasu wszystko zaczęło toczyć się w bardzo szybkim tempie. Na bieżąco trwały rozmowy z wieloma kandydatami do gry w drużynie, dzięki czemu w ostateczności udało nam się skompletować zgraną ekipę. Rozpoczęto wspólne treningi i mecze sparingowe. Wiele pracy wymagały również kwestie formalne dotyczące zgłoszenia zespołu i zawodników do rozgrywek. Wiązało się z to koniecznością częstych wizyt w Wydziale Gier i Ewidencji Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Na szczęście wizja realizacji wspólnej pasji powodowała, że wszelkie trudności udawało się pokonywać. Niezastąpiona okazała się również pomoc Marcina Kołodziejczyka, który posiadając uprawnienia trenera, zgodził się pracować zupełnie bezpłatnie. Tym samym nie tylko kilka razy w tygodniu opiekował się drużyną, ale dzięki niemu udało się spełnić warunek ŁZPN mówiący o konieczności posiadania przez klub profesjonalnego trenera. Było to niezwykle istotne biorąc pod uwagę fakt, że dysponowane przez klub środki finansowe nie pozwalały w tym czasie na opłacanie trenera. Wszelkie inne formalności trwały aż do dnia pierwszego meczu, kiedy to praktycznie bezpośrednio przed gwizdkiem sędziego udało się uzyskać weryfikację boiska. 30 sierpnia 2009 roku miał miejsce pierwszy oficjalny mecz.

Jak oceniasz debiut UKS Lipiny w A-klasie?

Które miejsce zajmie UKS Lipiny w swoim pierwszym sezonie w A-Klasie?

Wybierz Język

Orlik Sobień 2:4 Tęcza Brodnia
UKS Lipiny 1:4 Iskra Dobroń
Włókniarz Konstantynów 2:2 Orzeł Piątkowisko

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

E-mail klubowy:

ukslipiny@o2.pl

Zarząd Klubu

Sztab Szkoleniowy

UKS Lipiny 3-1 Czarni Smardzew (06.05.2012)
Ładowanie...

Transfery 2012/2013

Przyszli:Michał Stachowiak Junior, Maciej Kaczmarek Junior, Łukasz Przybysz wypożyczenie z Orlik Sobień, Marcin Szamburski wolny transfer

w skład drużyny seniorów włączani także będą juniorzy młodsi z rocznika 1996 Krzysztof Szrajber, Adrian Keller, Marcin Lewandowski, Kamil Lewandowicz,Mateusz Krysiak, Sebastian Knetel

Odeszli:Krzysztof Prusinowski, Tomasz Żeromiński (AMII Nowosolna), Jakub Janasik (Sparta Łódź)

pon.